Як ми живемо

Консультація для батьків: «Вплив телебачення на розвиток дитини» (січень)

Нині процес спілкування батьків і дитини ускладнений. Адже телебачення займає весь вільний час, роблячи дітей адитивними й залежними. Перегляд телевізійних передач, реклами, мультфільмів негативно впливає на емоційний фон і поведінку дитини.

Теорії, в яких доводиться, що захоплення телебаченням спричинене чимось одним, і що це захоплення можна усунути простим педагогічним втручанням або забороною, - неправильні.       Вплив засобів масової інформації на життя родини зростає через зайнятість батьків, через небажання відстежувати якість інформації, що призводить до ослаблення батьківського впливу на дітей.     Засоби масової інформації впливають на загальний стан дитини: спричиняють зниження фізичної та соціальної активності, появу неусвідомлених страхів, пов’язаних, наприклад, із переглядом художнього фільму, формування сумнівних цінностей, схильність долати проблеми наодинці.

Консультація для батьків «Формування культурно - гігієнічних навичок дітей у сім'ї» (грудень)

Прищеплення гігієнічних правил досягає мети, якщо підкріплюється особистим прикладом батьків та інших членів сім’ї. Дитину потрібно так виховати, щоб гігієнічні процедури стали для неї внутрішньою потребою. Поняття «особиста гігієна» містить турботу про чистоту тіла, ліжка, одягу і взуття, дотримання режиму дня, а також гігієну сну, відпочинку, їжі.

Консультація для батьків "Якщо дитина погано їсть" (листопад)

Що робити, якщо дитина погано їсть?

Перш за все апетит у малюка може знизитися у зв'язку з яким-небудь захворюванням. У цьому випадку не наполягайте на прийомі їжі, але пам'ятайте, що йому необхідно давати багато рідини. Лікар призначить спеціальну дієту, якої і треба дотримуватися. Не хвилюйтеся, якщо малюк схуд під час хвороби і погано їсть. Поступово апетит відновиться, хоча і не відразу. Якщо ж ви станете змушувати його їсти насильно, то може виникнути негативний рефлекс на їжу, який нерідко надовго закріплюється. Надалі важко виробити позитивне ставлення до їжі.