Вчимо разом

                Шановні батьки!

  Допоможіть своєму чаду з віршем для Діда Мороза

і підготовкою до ранку! 

        Перш ніж приступити до вибору віршика, обов'язково порадьтеся з малюком – які казкові персонажі йому подобаються? Які сюжети цікаві дитині? Всі дітки різні: одні в захваті від зайчика або Снігуроньки, а іншим подобаються захоплюючі пригоди улюбленого дідуся Мороза. Важливо розуміти, що насильно дитини ви не змусите вивчити віршик, до якого у нього не лежить душа. До того ж, всі діти індивідуальні. 
       Для одних вивчити і продекламувати віршик простіше простого, інші ж малюки погано запам'ятовують текст і губляться в момент виступу перед публікою. Батьки повинні об'єктивно оцінити свою дитину і підібрати для нього оптимальний по довжині і складності віршик. Не варто перевантажувати малюка, щоб не відбити у нього бажання до вивчення віршів. Для малюків кращим вибором стануть чотиривірші з легкої римою, для діток пістарше можна вибрати більш складні вірші з двох і більше куплетів. 

Як вивчити вірш з дитиною?

Коли вибір забавного новорічного віршика зроблений, а дитина зацікавлена і готова до вивчення – саме час приступити до практичних занять. Дотримуйтеся наступних рекомендацій: 
Вивчіть вірш самі. Звичайно, можна читати дитині прямо з книжки, але, як відомо, діти з задоволенням копіюють батьків, тому кращим прикладом для наслідування стане напам'ять розказаний віршик. 
Починайте з малого. Не варто відразу лякати дитини великими обсягами інформації. Почніть з одного рядка, нехай малюк запам'ятає буквально кілька слів, щоб він зміг зрозуміти, що розучування віршика – це легко, весело і зрозуміло. 
Проаналізуйте всі незрозумілі моменти. Дуже часто діти відчувають труднощі із запам'ятовуванням незрозумілих їм слів і понять. Це логічно, адже дитина не в змозі провести асоціативний ряд і запам'ятати складні рядки вірша. Детально поясніть дитині, яка дія відбувається в віршику, розкажіть про всіх згаданих персонажів і переконайтеся, що дитина все розуміє і готовий відтворити почуте. 
Не поспішайте. Вивчення вірша зажадає від вас небувалого терпіння – вам доведеться повільно і чітко повторювати дитині текст до тих пір, поки він не почне його запам'ятовувати. 
Читайте з інтонацією. Маленьким дітям цікаво слухати казки або вірші, вимовлені з інтонацією, коли змінюються голоси персонажів, вираз обличчя мами чи тата. Таким чином у дітей включається фантазія, і вони уявляють собі персонажів і сюжет оповідання. Емоційно і з виразом – саме так дитині буде цікавіше всього розучувати віршик. 
Мотивуйте дитини. Звичайно, Дід Мороз і так подарує дитині подарунок — незалежно від того, наскільки добре дитина прочитав вірш. Але важливо донести до дитини, що дідусеві Морозу буде вкрай приємно слухати віршик, особливо якщо малюк спробує його добре вивчити. Дитині складно пояснити, що вірш – це корисно для розвитку пам'яті. Зате можна донести, що кумедний віршик буде приємним подарунком для Діда Мороза і Снігуроньки. 

Рекомендовані віршики

Падав сніг на поріг

Падав сніг на поріг,
Кіт зліпив собі пиріг.
Поки смажив, поки пік,
А пиріг водою стік.
Кіт не знав, що на пиріг
Треба тісто, а не сніг.

Воронько Платон

Зимонька

Зимонько, голубонько
В білім кожушку,
Любимо ми бігати
По твоїм сніжку.
Всім рум`яниш личенька
Ти о цій порі
І ладнаєшь ковзанки
В нашому дворі.

Л. Забашта

 

Сніг іде

Тихо, тихо сніг іде,
Білий сніг, лапатий,
Ми у двір скоріш підем,
Візьмемо лопати.
Ми прокинем зранку
Стежку біля ганку,
Вийде мама з хати
І почне питати:
- Хто ж це так доріжку
Вміє прокидати?

М.Познанська

 

Наша ялинка

За вікном летять сніжинки 
І сідають на вікні. 
Ми танцюєм круг ялинки 
І співаємо пісні.

Наталя Забіла