Кабінет психолога

Тест для батьків «Чи готова ваша дитина до школи?»

Оцінюйте кожне питання за п’ятибальною системою наступним чином:

5 балів – так буває завжди;

4 бали – іноді буває інакше;

3 бали - дані уміння і здібності розвинені слабо;

Навіщо дітям потрібен режим дня

Чимало батьків нехтують режимом дня своєї дитини. У них завжди напоготові стандартна відповідь: «А нам педіатр нічого про це не говорив» або «Так режим є в дитячому садку, а вдома він навіщо?». Як наслідок, до шести років у багатьох дітей у тій чи тій формі розвивається невротичний стан, з'являються маніпулятивні й істеричні прояви. Батьків такі обставини дратують, хоча їх можна було уникнути. Яку ж роль у розвитку дитини відіграє режим дня та чи справді так важливо його дотримуватися?

Дівчатка та хлопчики: психологія виховання

Чи слід однаково реагувати на непослух дітей різної статі? Чи дозволяти хлопчикам гратися ляльками, а дівчаткам — машинками? Ці та інші запитання   часто ставлять собі не лише батьки дітей, а й вихователі. Вони бояться припуститися помилок, а тому часто керуються стереотипами. Тож як насправді потрібно виховувати хлопчиків і дівчаток?

Консультація для батьків "Перш ніж змінювати дитину — змініться самі"

Батьки часто характеризують свою дитину прикметниками на кшталт «некерована», «неслухняна», «нервова» чи навіть «агресивна». Серед причини звернення називають непорозуміння дошкільника з однолітками чи дорослими тощо. Звісно, батькам простіше вважати дитину «не такою», ніж визнавати власні огріхи у побудові сімейних взаємин, ставленні до дитини, сприйманні її як особистості.

Рекомендації для батьків щодо оптимізації взаємин із дитиною

• Проявляйте безумовну любов та прийняття дитини в будь-якій ситуації. У жод­ному разі не вживайте висловлювань на кшталт «Якщо ти знову так зробиш, мама і тато тебе більше не любитимуть!».
  • Ніколи не обзивайте та не ображайте дитину. Можна проявляти незадоволен­ня дією дитини, її вчинком, поведінкою, але не її особистістю в цілому.

Як подолати страхи війни ?

Вибухи, постріли та криваві епізоди, пережиті під час війни, стали причиною психологічного травмування як дорослих, так і дітей. Звісно, забути ці трагічні події неможливо — людина може зберігати в пам’яті пережите протягом усього життя. Важливо те, наскільки довго ця психологічна травма руйнуватиме психіку дитини і впливатиме на її подальший розвиток та поведінку

Допомога у разв'язанні ситуації "Діти говорять про війну"

Воєнні події в Україні непокоять кожного. Діти також активно обговорюють їх із батьками, педагогами, однолітками. Проте щоразу виникає питання: дорослий має ініціювати розмову про страшні і складні події, які дитина пережила чи лише чує про них, або ж має лише відгукуватися на запитання дитини. Тож яку позицію варто обрати дорослому?

Вербальне насильство як загроза психічному та психологічному здоров’ю дитини

Вербальне насильство — явище небажане. Завдання практичного психолога — подбати, щоб педагоги усвідомили феномен вербального насильства, знали про можливі негативні наслідки його проявів, були попередженими про заборону на такі дії. Грамотна організація освітнього процесу передбачає зведення до мінімуму, а в перспективі — викоренення насильства з освітнього процесу

ПЕРЕЛІК ТИПОВИХ ПОМИЛОК ВИХОВАННЯ:

Усі батьки без винятку мріють про чемних, слухняних та розумних дітей. Звідки ж тоді беруться вередливі й неслухняні чада? Відкриємо вам секрет: насправді неслухняних дітей просто не існує. Неслухняні ‒ це ті діти, батьки яких припускаються помилок у вихованні. Діти ‒ це віддзеркалення батьків. «Хочеш дізнатися про батьків ‒ подивися на їх дитину» ‒  каже народна мудрість. Подорослішавши, дитина природно відтворить поводження і стиль життя батьків. Тобто відбудеться соціальне наслідування стилю дій, поведінки та спілкування. І вже далі своїх дітей виховуватимуть так, як колись виховувалися самі.

Основні напрямки роботи практичного психолога

Основними видами діяльності практичного психолога є: психологічне просвітництво, психологічна профілактика, психологічне консультування, психологічна діагностика, психологічна корекція.

Сторінки