Кабінет психолога

Консультація для батьків "Перш ніж змінювати дитину — змініться самі"

 Батьки часто характеризують свою дитину прикметниками на кшталт «некерована», «неслухняна», «нервова» чи навіть «агресивна». Серед причини звернення називають непорозуміння дошкільника з однолітками чи дорослими тощо. Звісно, батькам простіше вважати дитину «не такою», ніж визнавати власні огріхи у побудові сімейних взаємин, ставленні до дитини, сприйманні її як особистості.

Рекомендації для батьків щодо оптимізації взаємин із дитиною

  • Проявляйте безумовну любов та прийняття дитини в будь-якій ситуації. У жод­ному разі не вживайте висловлювань на кшталт «Якщо ти знову так зробиш, мама і тато тебе більше не любитимуть!».
  • Ніколи не обзивайте та не ображайте дитину. Можна проявляти незадоволен­ня дією дитини, її вчинком, поведінкою, але не її особистістю в цілому.

Як подолати страхи війни ?

Вибухи, постріли та криваві епізоди, пережиті під час війни, стали причиною психологічного травмування як дорослих, так і дітей. Звісно, забути ці трагічні події неможливо — людина може зберігати в пам’яті пережите протягом усього життя. Важливо те, наскільки довго ця психологічна травма руйнуватиме психіку дитини і впливатиме на її подальший розвиток та поведінку

Допомога у разв'язанні ситуації "Діти говорять про війну"

Воєнні події в Україні непокоять кожного. Діти також активно обговорюють їх із батьками, педагогами, однолітками. Проте щоразу виникає питання: дорослий має ініціювати розмову про страшні і складні події, які дитина пережила чи лише чує про них, або ж має лише відгукуватися на запитання дитини. Тож яку позицію варто обрати дорослому?

Вербальне насильство як загроза психічному та психологічному здоров’ю дитини

Вербальне насильство — явище небажане. Завдання практичного психолога — подбати, щоб педагоги усвідомили феномен вербального насильства, знали про можливі негативні наслідки його проявів, були попередженими про заборону на такі дії. Грамотна організація освітнього процесу передбачає зведення до мінімуму, а в перспективі — викоренення насильства з освітнього процесу

ПЕРЕЛІК ТИПОВИХ ПОМИЛОК ВИХОВАННЯ:

                 Усі батьки без винятку мріють про чемних, слухняних та розумних дітей. Звідки ж тоді беруться вередливі й неслухняні чада? Відкриємо вам секрет: насправді неслухняних дітей просто не існує. Неслухняні ‒ це ті діти, батьки яких припускаються помилок у вихованні. Діти ‒ це віддзеркалення батьків. «Хочеш дізнатися про батьків ‒ подивися на їх дитину» ‒  каже народна мудрість. Подорослішавши, дитина природно відтворить поводження і стиль життя батьків. Тобто відбудеться соціальне наслідування стилю дій, поведінки та спілкування. І вже далі своїх дітей виховуватимуть так, як колись виховувалися самі.         

Основні напрямки роботи практичного психолога

   Основними видами діяльності практичного психолога є: психологічне просвітництво, психологічна профілактика, психологічне консультування, психологічна діагностика, психологічна корекція.

Анкета для батьків" Чи готова ваша дитина до вступу в диячий садок?"

         Адаптація або пристосування організму до нових умов залежить від психофізіологічних (темперамент) та індивідуальних (характер) особливостей дитини, сімейних стосунків та життєвих обставин, що складаються. Зазвичай, психологи рекомендують відвідувати дитячий садок з початком навчального року, тобто у серпні – вересні. Найбільш оптимальним віком початку відвідування дитячого садка є 2 – 3 роки. 

Анкета для батьків "Які ви батьки?"

     Більшість батьків свято переконані, що вони гарні батьки. Про своїх дітей одні батьки розповідають стороннім лише хороше, а інші – не соромляться жалітися на них... Стосунки батьків і дітей – вічна проблема, з якою зіштовхується кожне покоління. Чому в одних сім’ях – мир і спокій, а в інших – сварки, крики і скандали? Якими бачать діти своїх батьків? Якими батьками ви насправді є?

Сторінки